rýchla pôžička

Rýchle pôžičky

 

Hľadáte pôžičku, ktorej schválenie trvá len niekoľko hodín, či dní? V tom prípade je pre Vás veľmi vhodná tzv. rýchla pôžička. Čo so sebou tento druh pôžičky prináša?

Prečo využívame rýchlu pôžičku

Určite sa Vám niekedy stalo, že Vám do cesty prišli neočakávane finančné výdaje, na ktoré Vám už však z výplaty neostali potrebné financie. Čo v takomto prípade robiť? Mnohí z nás siahne po pôžičke, či u známych, u banky, prípadne u rôznych spoločnostiach, ktoré sa na tento druh biznisu špecializujú. Jednou z možností je aj rýchla pôžička, ktorá Vám problém s chýbajúcimi peniazmi vyrieši ihneď.

Rýchla pôžička

Rýchla pôžička je vhodná pre všetkých ľudí, ktorí majú viac ako 18 rokov, teda aj pre študentov, dôchodcov, či nezamestnaných. Okrem toho výhodou tohto typu pôžičky je, že sa dá vybaviť v podstate z pohodlia Vášho domu, či už prostredníctvom SMS alebo internetu. Nebankové spoločnosti, ktoré tento typ pôžičky ponúkajú, poskytujú rýchlu pôžičku aj pre ľudí, ktorý sú zapísaný v registri dlžníkov, či prípadne ľudom, ktorí nemajú ako ručiť za danú pôžičku.

Výška úrokov sa vo väčšine spoločností líši, no väčšinou všetky majú jedno spoločné a to dobu splatenie tohto druhu pôžičky. Samotný názov rýchla pôžička súvisí aj s jej splatením, ktoré musí byť naozaj rýchle. Totižto väčšina nebankových spoločností tento druh pôžičky ponúka len za podmienok, že klient musí tento druh pôžičky vrátiť už do 30 dní. A práve tu často krát nastáva problém, predovšetkým u ľudí, ktorý majú pravidelne problémy s financiami. Nesplatenie do určeného termínu, ktorý je uvedený v zmluve má za následok rapídny nárast úrokov, ktoré často krát ešte finančne uškodia klientovi.Charakteristika rýchlych pôžičiek:

– rýchle vybavenie

– štandardná doba splatnosti do 31 dní

– možnosť využiť dlhšiu dobu splatnosti (až 5 rokov)

– má vyššiu úrokovú sadzbu

– bez kontrolovanie nebankových a bankových registrov

– u nižších čiastok nieje treba ručiteľa

– možnosť využiť pre akýkoľvek účel

– obvykle ide o čiastku 25 až 350 €, samozrejme si môžeme požičať i čiastku až do výšky 10 000 €, samozrejme s kratšou dobou splatnosti