Pôžička pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných

 

Pokiaľ ste prišli o svoje zamestnanie a zároveň aj o svoje všetky ušetrené peniaze, v tom prípade by ste určite mali popremýšľať nad pôžičkou pre nezamestnaných. V tomto prípade nieje vôbec jednoduché pôžičku získať avšak nie nemožné. Dôležité je si uvedomiť že pôžičku môžete dostať napríklad do sumy 350€.

 

Prečo pôžičky pre nezamestnaných ?

Pôžička pre nezamestnaných je ako ste už asi zistili podľa názvu špeciálne stavaná pôžička pre ľudí, ktorý prišli o svoje zamestnanie.

Vďaka čoraz častejšiemu prepúšťaniu zamestnancov sa tento druh pôžičiek stal veľmi populárny. U banky podobnú pôžičku budete hľadať márne, preto túto situáciu využívajú rôzne nebankové pôžičky, ktoré ponúkajú ľudom bez práce pôžičku až do niekoľko tisíc euro. Avšak vopred si treba dobre zvážiť, či je tento druh pôžičky pre Vás naozaj vhodný, predsa má aj svoje riziká. Určite netreba zabúdať ani nato, že pred požiadaním o túto pôžičku by ste si mali dôkladne skontrolovať danú nebankovú spoločnosť, pretože žiaľ trh je plný aj rôznych pomerne neserióznych firiem, ktoré zneužívajú takúto situáciu vo svoj prospech.

Vybavenie tejto pôžičky

Samotné požiadanie a vybavovanie takého druhu pôžičky nie je až tak komplikované ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Samotné nebankové spoločnosti aj napriek skutočnosti, že klient je bez stáleho finančného príjmu, nežiadajú napríklad ručenie danej pôžičky inou osobou.

Prekážkou nie je ani skutočnosť, že žiadateľ o pôžičku pre nezamestnaných je zapísaný v registri dlžníkov, avšak samozrejme komplikáciou určite áno.

Nevýhody

Nevýhodou pôžičky pre nezamestnaných sú však pomerne vysoké úroky. V prípade, ak klient žiada o pôžičku vo výške v rádoch tisíc eur, nebankové pôžičky pýtajú rôzne istenie pôžičku napríklad vo forme ručenia majetkom. A práve tu často krá môžu ľudia doplatiť na oneskorené splácanie splátok, ktoré môžu nebankové pôžičky riešiť aj dražbou daného majetku klienta, ktorým žiadateľ ručil pôžičku.
Pôžičky pre nezamestnaných – charakteristika

– Bezúčelové využitie financií

Ručíte svojim majetkom

– Väčšinou veľmi rýchle vybavenie

– Možnosť vybavenia po telefóne, alebo internete

– Potreba preukázania vašej schopnosti splácať pôžičku

– Poskytovanie nebankovými spoločnosťami

Bankový register klientov

V tejto databáze sú uložené informácie o problematických vzťahoch medzi bankami a ich klientmi. Ak má klient problém so splatením pôžičky, dostane sa do registra. Doňho v budúcnosti budú nahliadať bankové alebo nebankové subjekty pri spracovávaní novej žiadosti o pôžičku – ak má teda žiadateľ o pôžičku v registri záznam, môže jej získanie byť problematické.