Bankové pôžičky

 

Bankové pôžičky sú najčastejšie využívaný druh úveru na celom svete. Bankové pôžičky sú veľmi obľúbené predovšetkým u ľudí, ktorý hľadajú finančné prostriedky vo väčšom meradle, no zároveň ich plat im nedovoľuje v danom prípade splácať vysoké mesačné splátky.

Výhody bankových pôžičiek

Bankové pôžičky majú nespornú výhodu predovšetkým vo výške úrokov. V niektorých prípadoch banky požičiavajú už na úrok približne 7%, avšak len v prípade najvyššej mesačnej možnej splátky. Samotné pôžičky sa delia ešte na účelové a bez účelové, vďaka čomu sa taktiež vyhodnocuje výška úroku pri poskytnutej pôžičke.

bez účelových je úrok samozrejme vo všetkých bankových spoločnostiach vyšší ako ten účelový. Avšak samotné banky sa na rozdiel od nebankových spoločností líšia rýchlosťou poskytnutia úveru.

Aj napriek tomu, že každá banka je obrovská sieť pobočiek po celej krajine, či dokonca na celom svete. Práve aj táto skutočnosť má za následok zdĺhavé schvaľovanie pôžičky, v ktorejkoľvek pobočke krajiny. Samozrejme schvaľovací proces sa u každej banke líši, čo má následok rozdielne časové pomery schvaľovania a to u všetkých bankách. Väčšinou však celý schvaľovací proces trvá približne tri až štyri týždne.
Nevýhody bankových pôžičiek

Nízky úrok u bankových pôžičkách však väčšinu ľudí „ťahá“ podstatne viac ako pomerne nevýhodne pôžičky u nebankových spoločnostiach a to aj za cenu zdĺhavého a komplikovaného vybavovania. Prvá podmienka, na ktorej si banka stavia podmienky schvaľovania pôžičky je prípadný zápis v registri dlžníkov u žiadateľa pôžičky.

Ak náhodou žiadateľ má akýkoľvek zápis v tomto registri, banka prinajlepšom poskytne pôžičku za menej výhodných podmienok, vo väčšine prípadov však danú pôžičku ani neschváli, keďže v tomto prípade sú banky veľmi opatrné.

Okrem potrebných dokladov totožnosti si banky od klienta vyžadujú aj dokument, ktorý jasne dokladuje pravidelný mesačný príjem. Veľmi dobrou „vlastnosťou“ bankových pôžičiek je, že danú pôžičku máte možnosť aj poistiť, ak by ste prípadne prišli o prácu. V prípade vyššej pôžičky banka samozrejme od klientov vyžaduje aj potrebné ručenie, či už vo forme majetku alebo osoby, ktorá je ochotná ručiť svojimi splátkami danú pôžičku.